Seminaria Reiki
Opinie i Artykuły
Preferencje
Terminarz
Licznik

 133508 odwiedzający

 1 odwiedzających online

Artykuły - Co to jest Reiki
Symbol ReikiCO TO JEST REIKI

Reiki (wł. jap. Reiki Usui Ryoho) jest systemem uzdrawiania za pomocą energii życiowej. Jednocześnie termin ten jest stosowany również na określenie tego konkretnego rodzaju energii życiowej używanego w tym systemie.

Słowo Rei w języku japońskim oznacza ,,kosmos" natomiast Ki jest odpowiednikiem chińskiego Qi czyli energii życiowej. Całość można więc tłumaczyć jako ,,kosmiczna energia życiowa" lub raczej ,,uniwersalna energia życiowa".

Istnienie energii Reiki - podobnie jak istnienie innych form energii życiowej (np. ludzkiej duszy) - nie zostało dotychczas potwierdzone przez obserwacje naukowe, dlatego też ta forma poprawy zdrowia należy do medycyny niekonwencjonalnej (naturalnej).

ZASADA DZIAŁANIA

W systemie tym Reiki jest postrzegana jako przenikająca wszytko i wszystkich energia. Przeciętny człowiek ma ograniczone możliwości posługiwania się nią, w większości przypadków nie jest w stanie jej odczuć. Aby uzyskać możliwość świadomego posługiwania się energią Reiki trzeba zostać inicjowanym przez mistrza nauczyciela Reiki. W czasie seminarium towarzyszącego inicjacji mistrz uczy techniki uzdrawiania tą energią.

System Reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie medycyny wschodniej (np. ajurweda czy medycyna chińska) czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle, duchu) jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzeń owej harmonii. Jeśli chodzi o ciało fizyczne (wg. wschodniej medycyny ożywiane poprzez nieustanne krążenie energii życiowej w kanałach zwanych meridianami) - zaburzenie może powstać np. przez zastanie energii, zablokowanie meridianu, przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.

Reiki ma usuwać te zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzenie organizmu do zdrowienia (uruchomienie naturalnie wbudowanego systemu auto naprawczego organizmu) oraz przez przywrócenie właściwego krążenia energii w meridianach, oczyszczenie i przywrócenie właściwego funkcjonowania czakramów (węzłów energetycznych) jak również naprawę wzorca energetycznego. Osoba praktykująca Reiki pobiera energię przez czakram korony (Sahasrara) i przekazuje osobie potrzebującej pomocy przez czakry znajdujące się na wewnętrznych stronach dłoni, nakładając ręce na określone miejsca na ciele. Osoby posiadające II lub III stopień Reiki mogą również przekazywać energię na odległość.

Reiki jest używana zarówno w stosunku do ludzi jak i roślin i zwierząt. W krajach zachodnich jak również coraz częściej w Polsce w wielu placówkach służby zdrowia (szczególnie prywatnych) zabiegi Reiki są stosowane przez część personelu medycznego w celu poprawy stanu zdrowia pacjentów.

REIKI A KOŚCIÓŁ KATOLICKI

Nie ma jednolitego stanowiska Kościoła (uchwały Synodu bądź edyktu papieskiego) w sprawie Reiki, jest jedynie stanowisko jego poszczególnych hierarchów bądź kapłanów, Pozwolę sobie zacytować słowa ks. abp. Bolesława Pylaka, emerytowanego arcybiskupa diecezji lubelskiej, który powołując się na słowa papieża Jana Pawła II powiedział: ,,Stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem „czyńcie sobie ziemię poddaną".


Opracowane na podstawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Reiki

Data utworzenia: 17/07/2010 @ 13:27
Ostatnie zmiany: 19/07/2010 @ 16:37
Kategoria : Artykuły
Strona czytana 5723 razy


Wersja do druku Wersja do druku

Komentarze


Komentarz #2 

autor : Samaria 30/03/2013 @ 20:28

Kto inicjował pierwszego mistrza reiki?

Sensei Mikao Usui otrzymał inicjacje od sił wyższych, ale całe życie na to pracował.

Komentarz #1 

autor : gratere 26/07/2010 @ 19:11

Bardzo ladnie prowadzona strona.Prosto i przejrzyscie naposany artykul.

Zycze powodzenia w dalszej pracy  e

Design : Sabine Jeangérard - Licence Creative commons - Optimisé pour Firefox
^ Góra ^