Seminaria Reiki
Opinie i Artykuły
Preferencje
Terminarz
Licznik

 160543 odwiedzający

 3 odwiedzających online

Masaże - Masaż klasyczny

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny to jedna z najpopularniejszych form zabiegów fizjoterapeutycznych. Jedna z jego odmian - masaż leczniczy -  według najnowszych badań medycznych jest najskuteczniejszą formą leczenia różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu. Jest również powszechnie stosowany w rehabilitacji po urazach i operacjach kręgosłupa i kończyn, a także w schorzeniach neurologicznych, niektórych chorobach układu krążenia, układu oddechowego, chorób skóry i innych.masaż okolic
kręgosłupa

Masaż klasyczny powoduje:
- zmniejszenie lub usunięcie bólu
- regenerację i wzmocnienie mięśni
- regulację napięcia mięśni
- zwiększenie sprężystości
oraz elastyczności mięśni
- polepszenie odżywiania jak również dotlenienia tkanek
- szybsze usuwanie toksyn oraz produktów przemiany materii
- uaktywnienie przepływ krwi i limfy
- zmniejszenie tkanki tłuszczowej
- poprzez oddziaływanie pośrednie poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych

Masaż klasyczny może być wykonywany całościowo (masujemy kark, plecy, kończyny dolne i klatkę piersiową) lub częściowo, na wybranym w zależności od potrzeb konkretnym obszarze ciała.
Aby osiągnąć optymalny efekt leczniczy masaż wykonujemy serią 10 zabiegów (w uzasadnionych przypadkach ilość zabiegów można zwiększyć). Wyjątek stanowią drobne kontuzje i krótkotrwałe, spowodowane np. przeciążeniem mięśni bóle - w taki przypadkach stosujemy 1 do 3 masaży. Czas wykonania zabiegu jest zróżnicowany w zależności od wielu czynników - stanu zdrowia pacjenta, jego kondycji fizycznej, jednostki chorobowej, w której jest wykonywany masaż, obszaru ciała, na którym jest wykonywany zabieg itp.).

Nie wykonujemy masażu klasycznego w następujących przypadkach:

   -  u chorych gorączkujących
   -  w krwotokach lub zagrożeniach ich wystąpienia
   -  w ostrych stanach zapalnych
   -  w ostrych postaciach schorzeń
   -  w chorobach skóry, którym towarzyszą pęcherze, wypryski lub przerwanie ciągłości skóry
   -  w jamistości rdzenia kręgowego
   -  w zapaleniu szpiku kostnego z przetokami
   -  w zaawansowanej osteoporozie
   -  we wczesnych stanach po złamaniu kości
   -  po operacyjnej korekcji skoliozy
   -  przy niektórych owrzodzeniach podudzi
   -  w stanach ropnych
   -  w zapaleniu żył
   -  przy świeżych zakrzepach
   -  w daleko posuniętej miażdżycy
   -  w niewyrównanych wadach serca
   -  przy występowaniu tętniaków
   -  w dolegliwościach z ubytkami neurologicznymi
   -  w okresie ciąży (jedynie za zgodą lekarza)
   -  w okresie menstruacji
   -  w chorobach nowotworowych

MASAŻ LECZNICZY
jest stosowany w różnych jednostkach chorobowych ( zesztywniające zapalenie stawów,     kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzeniach nerwów obwodowych, bólowych zespołach korzeniowych, chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, chorobach mózgu – udar, uraz, guz mózgu, uszkodzeniach miękkich tkanek narządu ruchu i wielu innych).
Masaż leczniczy wykonujemy wykorzystując techniki masażu klasycznego z indywidualnym dostosowaniem do konkretnego schorzenia, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Czas trwania zabiegu – w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu
Sugerowana ilość zabiegów – zgodnie ze wskazaniami lekarza


MASAŻ CAŁOŚCIOWY
masaż podudzi, ud, pośladków, grzbietu, karku, przedramion, ramion, obręczy barkowej i klatki piersiowej. Wykonywany jest zarówno w celach leczniczych jak i zapobiegawczo w celu zachowania ogólnej kondycji masaż okolic kregosłupafizycznej.

Czas trwania zabiegu – 60 – 75 min.
Sugerowana ilość zabiegów - 1


MASAŻ OKOLICY KRĘGOSŁUPA
to masaż mięśni długich kręgosłupa stosowany wraz z masażem karku.
W naszym społeczeństwie nie ma (niestety) powszechnej dbałości o stan kręgosłupa. Stosunkowo niewiele osób (szczególnie wykonujących pracę obciążającą w znacznym stopniu kręgosłup, tj. pracę stojącą lub siedzącą) podejmuje regularne zabiegi i ćwiczenia mające na celu utrzymanie kręgosłupa w dobrej kondycji. Takie postępowanie prowadzi prostą drogą do wszelkiego rodzaju schorzeń bądź nieodwracalnych zwyrodnień najważniejszego układu kostnego naszego ciała. Regularnie stosowane MASAŻE OKOLICY KRĘGOSŁUPA  (raz na 1 - 1,5 miesiąca, seria 3 - 5 zabiegów) pozwala utrzymać kręgosłup w dobrej formie i zapobiega powstawaniu zwyrodnień oraz znacznie spowalnia proces jego naturalnego starzenia się.masaż stóp

Czas trwania zabiegu - 20 - 30 min.
Sugerowana ilość zabiegów – 3 do 10


MASAŻ STÓP
Polecany szczególnie dla osób wykonujących pracę stojącą bądź siedzącą. Znakomicie poprawia przepływ krwi i limfy, usuwa skutki zmęczenia, regeneruje tkankę mięśniową. Ze względu na to, że na stopach znajdują się zakończenia kanałów energetycznych zwanych meridianami połączonych z narządami wewnętrznymi ma pośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Znakomicie również odpręża i relaksuje.

Czas trwania zabiegu - 15 - 20 min.
Sugerowana ilość zabiegów – 3 do 10

masaż ud i
pośladków
MASAŻ UD I POŚLADKÓW
Stosowany jest w różnych schorzeniach i procesie rehabilitacji, jest również doskonałą bronią w zwalczaniu nadmiernej otyłości i leczeniu cellulitu. Poprawia natlenianie i odżywianie tkanek, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii i oczyszcza komórki z toksyn, uelastycznia tkankę łączną, rozbija komórki tłuszczowe tym samym pomagając zwalczać cellulit, a skóra staje się jędrna i gładka.

Czas trwania zabiegu - 30 - 45 min.
Sugerowana ilość zabiegów - 10



 


Data utworzenia: 15/07/2010 @ 12:46
Ostatnie zmiany: 23/07/2010 @ 20:35
Kategoria : Masaże
Strona czytana 57 razy


Wersja do druku Wersja do druku

Komentarze


Komentarz #1 

autor : Zofia 31/07/2010 @ 21:17

dla mnie rewelacyjny okazał się masaż stóp w wykonaniu p. Piotra. Następnych kilka dni moje nogi był cudownie lekkie, "płynęłam" nie chodziłam., nie było "ciężkich nóg" i poczułam się  znów jak młoda dziewczyna . Dlatego zdecydowałam się na serię 5 zabiegów. Z rezultatów jestem b. zadowolona. Gorąco polecam   wszystkim, którzy lata młodości mają już za sobą a chcą znowu poczuć, że ich nogi znowu moga być młode.
Zofia Jankowska
Design : Sabine Jeangérard - Licence Creative commons - Optimisé pour Firefox
^ Góra ^